Pratik Hekim | İnternetteki Hekim
info@pratikhekim.com 0 850 304 47 42

Danışan - Görüntülü Görüşme Bilgilendirme Metni

Sayın Danışanımız;

İşbu form ile görüntülü görüşme hizmetine ilişkin bilgilendirme yapılmakta ve görüntülü danışmanlık oturumuna ilişkin rıza ve onayınız talep edilmektedir.

Görüntülü danışmanlık hizmetini kabul edip etmemek hususunda karar yetkisi tarafınıza aittir.

Pratikhekim bir aracı hizmet sağlayıcı olarak hizmet vermekte olup kurumumuzun danışman ve hekimlerle doğrudan ve organik bir ilişkisi bulunamamaktadır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, görüntülü danışmanlık hizmetini kullanabilmek için ses ve kamera arızası bulunmayan akıllı telefon/tablet/PC gibi araçlara ve stabil bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir.

Danışmanlık hizmeti görüntülü ve sesli olarak sunulacaktır. Görüntülü hizmet kapsamında görüşme süresi azami 45 dakika olarak planlanmıştır. Görüntülü danışmanlık hizmeti tarafınızca alınan randevu sistem üzerinden başlatılacaktır.

Hizmetten en iyi sonucu alabilmek için görüşme başladığında sessiz bir yerde olmanız tavsiye edilmektedir. Yine mahremiyet ve gizlilik ilkeleri gereği görüşme esnasında etrafınızda 3. Kişilerin ya da yakınlarınızın bulunmamasına özen göstermenizi, gerekirse sadece yetkilendireceğiniz yakınınızın bulunmasını önemle hatırlatırız. Görüşmeyi görüp duyabilecek üçüncü kişilerin yakında olması durumunda hekim de gerekli bilgilendirmeyi yapacak ve mahremiyetin sağlanması için gerekli tedbirleri alacaktır.

Görüşme esnasında sizin dışınızda bir kişinin yanınızda olması halinde ilgili durumu görüşmenin karşı tarafı olan Hekim’e/Danışman’a bildirmeniz gerekmektedir. Yine aynı şekilde görüşme yapacağınız Hekim/Danışman tarafından da asistanı ya da sekreteri gibi üçüncü bir kişinin görüşmeye dahil olması halinde size bilgi verilecektir. Onayınız olmaması halinde ya da uygun koşullar sağlanamaması halinde gerekli düzenleme yapılacaktır. Bunun dışında yine mahremiyet kuralları gereğince görüşmeye katılan tarafların herhangi bir şekilde görüntü veya sesi kayıt altına alması yasaktır. Hekimin görüşmeyi kayıt altına aldığını düşünüyorsanız görüşmeyi sonlandırıp tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. Görüşmeye sadece görüşmenin tarafları olan danışan ve hekim tarafından sadece görüşme anında erişilebilmekte olup görüşmeler kesinlikle Pratikhekim tarafından kayıt altına alınmamaktadır.

Görüntülü görüşme hizmeti gözleme dayalı değerlendirilmeyi kapsayacaktır. Muayene süreci olarak kabul edilemez. Ayrıca görüntülü danışmanlık hizmeti acil durumlar için hizmet sunumu sağlamaz. Sağlık muayenesi ile acil durumlar için öncelikle 112 ile acil sağlık hizmetlerine veya en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Görüşme esnasında teknolojik nedenler ile kesinti, yetkisiz erişim ve teknik bazı aksaklıklar ile mücbir sebeplerden kaynaklı sorunlar oluşabilir. Görüşme bağlantısının yeterli ve efektif olmadığı durumlarda görüşme yapılan hekim tarafından görüşme durdurulabilir. Aynı şekilde, görüşme esnasında herhangi bir haklı nedenle görüşmeyi sonlandırma ihtiyacı ya da durdurma ihtiyacı doğması halinde bu durumu hekim ile paylaşmanız gerekmektedir. Bu şekilde sonlandırılan veya durdurulan görüşmeler ile ilgili olarak yeni bir tarih planlanabilir.

Kişisel verilere ilişkin kurumsal politikalarımız ile aydınlatma metinlerine buradaki linkten ulaşabilirsiniz.