Pratik Hekim | İnternetteki Hekim
info@pratikhekim.com 0 850 304 47 42

Danışan - Mesajlaşma Görüşme Bilgilendirme Metni

Sayın Danışanımız;

İşbu form ile danışman/hekim ile yapacağınız mesajlaşma hizmetine ilişkin bilgilendirme yapılmakta ve mesajlaşma üzerinden danışmanlık oturumuna ilişkin rıza ve onayınız talep edilmektedir.

Mesajlaşma hizmetini kabul edip etmemek hususunda karar yetkisi tarafınıza aittir.

Pratikhekim bir aracı hizmet sağlayıcı olarak hizmet vermekte olup kurumumuzun danışman ve hekimlerle doğrudan ve organik bir ilişkisi bulunamamaktadır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, mesajlaşma hizmetini kullanabilmek için arızası bulunmayan akıllı telefon/tablet/PC gibi araçlara ve stabil bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir.

Hizmet, mesajlaşma üstünden yazılı olarak sunulacaktır. Yazılı görüşme hizmeti kapsamında görüşme süresi azami 45 dakika olarak planlanmıştır. Yazılı danışmanlık hizmeti tarafınızca alınan randevu sistem üzerinden başlatılacaktır.

Mahremiyet ve gizlilik ilkeleri gereği yazılı görüşme esnasında etrafınızda mesajlaşmaları görebilecek 3. Kişilerin ya da yakınlarınızın bulunmamasına özen göstermenizi, gerekirse sadece yetkilendireceğiniz yakınınızın bulunmasını önemle hatırlatırız. Görüşmeyi duyabilecek üçüncü kişilerin yakında olması durumunda hekim de gerekli bilgilendirmeyi yapacak ve mahremiyetin sağlanması için gerekli tedbirleri alacaktır.

Yazılı görüşme esnasında sizin dışınızda bir kişinin yanınızda olması halinde ilgili durumu görüşmenin karşı tarafı olan Hekim’e bildirmeniz gerekmektedir. Yine aynı şekilde görüşme yapacağınız Danışman tarafından da asistanı ya da sekreteri gibi üçüncü bir kişinin görüşmeye dahil olması halinde size bilgi verilecektir. Onayınız olmaması halinde ya da uygun koşullar sağlanamaması halinde gerekli düzenleme yapılacaktır. Bunun dışında yine mahremiyet kuralları gereğince görüşmeye katılan tarafların herhangi bir şekilde yazılı görüşmeyi kayıt altına alması, ekran görüntüsü alması yasaktır. Hekimin görüşmeyi kayıt altına aldığını düşünüyorsanız görüşmeyi sonlandırıp tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. Görüşmeye sadece görüşmenin tarafları olan danışan ve hekim tarafından sadece görüşme anında erişilebilmekte olup görüşmeler kesinlikle Pratikhekim tarafından da kayıt altına alınmamaktadır.

Yazılı görüşme hizmetinde hekime/danışmana aktardıklarınıza dayalı olarak değerlendirilme yapılacaktır. Bu kapsamda şikâyet ve taleplerinizi net bir şekilde hekime iletmeniz gerekmektedir. Yazılı görüşme hizmeti muayene süreci olarak kabul edilemez. Ayrıca yazılı danışmanlık hizmeti acil durumlar için hizmet sunumu sağlamaz. Acil durumlarda öncelikle 112 ile acil sağlık hizmetlerine veya en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.

Görüşme esnasında teknolojik nedenler ile kesinti, yetkisiz erişim ve teknik bazı aksaklıklar ile mücbir sebeplerden kaynaklı sorunlar oluşabilir. Görüşme bağlantısının yeterli ve efektif olmadığı durumlarda görüşme yapılan hekim tarafından görüşme durdurulabilir. Aynı şekilde, görüşme esnasında herhangi bir haklı nedenle görüşmeyi sonlandırma ihtiyacı ya da durdurma ihtiyacı doğması halinde bu durumu hekim ile paylaşmanız gerekmektedir. Bu şekilde sonlandırılan veya durdurulan görüşmeler ile ilgili olarak yeni bir tarih planlanabilir.

Kişisel verilere ilişkin kurumsal politikalarımız ile aydınlatma metinlerine buradaki linkten ulaşabilirsiniz.